Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysoki odsetek limfocytów u niemowlaka - czy to może być groźna choroba?

Witam, synek ma 9 miesięcy. Ostatnia morfologia wskazała anemię: HGB 10,9; MCV 72; MCH 25,4. Jednak bardziej niepokoi mnie rozmaz krwi obwodowej (ręczny): Neutrophil - 3%, Eosinophil - 2%, Limphocyte - 95%. Poziom leukocytów to 7,3 tys./ul [lym 5,5 (tys./ul) - 75,8%; mon-0,7 (tys.)-9,8%-; gra - 1,1 (tys.)- 14,4%]. Pozostałe wyniki w normie min. PLt 407, RBC - 4,29. Poziom CRP to 6,1. Dodam, że synkowi zaczęło troszkę "furczeć" w nosie. Czy tak wysoki odsetek limfocytów może oznaczać groźną chorobę?
ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!
Fizjologiczną normą u niemowląt i dzieci do czwartego roku życia jest przewaga limfocytów nad neutrofilami. W przedziale wiekowym od 6 miesięcy do 2 lat proporcja ta wynosi około 60% limfocytów i 30-33% neutrofilów.
Podwyższony poziom limfocytów może świadczyć o infekcji wirusowej. Może to potwierdzać również niewielki stan zapalny (nieco podwyższony poziom CRP oraz zaobserwowane przez Panią objawy).
Na pewno warto odnieść się do poprzednich wyników badań oraz porównać wartości, które się zmieniły.
Należy wziąć pod uwagę aktualnie występujące objawy.
Dobrym wyjściem byłaby konsultacja pediatryczna oraz następowe powtórzenie wyników badań po 2-3 tygodniach.
Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy