O czym świadczy podwyższony odsetek limfocytów?

Proszę o interpretację wyników morfologii. Od 4 dni mam opuchniętą prawą stronę twarzy. Lekarz podejrzewał zapalenie więzów chłonnych, lecz po wynikach stwierdził, że to jednak świnka (nie miałam żadnych innych objawów, tylko ten bolesny obrzęk). Niepokoi mnie to jednak, ponieważ mam 28 lat i nie miałam kontaktu z nikim chorym na świnkę. Moje wyniki: OB - 23, LEUKOCYTY – 8,1, ERYTROCYTY - 4,50, HEMOGLOBINA - 12,60, HEMATOKRYT - 36,8, MCV- 81,8, MCH – 28,0, MCHC – 34,2, CHCM – 33,40, RDW – 13,7, HDW – 2,08, PŁYTKI KRWI – 233, CH – 27,1, MPV – 9,2, PCT – 0,21, PDW – 54,6, LIMFOCYTY – 14,4%, NEUTROFILE – 79,0%, EOZYNOFILE – 1,5%, BAZOFILE – 0,3%, MONOCYTY – 3,7%, LUC – 1,1%, HS-CRP – 39,23. Z góry dziękuję.
28 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki sugerują chorobę przebiegającą ze stanem zapalnym. Na podstawie samych tylko wyników badań morfologii krwi i wykładników stanu zapalnego nie można jednak postawić konkretnej diagnozy. Niezbędny jest wywiad i badanie pacjenta. Nie można wykluczyć świnki, gdyż mogła Pani nie wiedzieć o kontakcie z osobą chorą. W tej chorobie mamy zwykle podwyższony odsetek limfocytów, a nie neutrofilów, jak w Pani przypadku. Nie wyklucza to jednak rozpoznania świnki.

Wskazane byłoby ponadto oznaczenie stężeń frakcji krwinek białych w liczbach bezwzględnych.

Pozdrawiam