Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwyższony odsetek limfocytów i monocytów

Bardzo proszę o interpretację wyników badań mojego 17-letniego syna. Chcę zaznaczyć, że przewlekle choruje na zatoki. Leukocyty 5,56, erytrocyty 4,93, hemoglobina 14,3, hematokryt 43,1, śred. obj. krwinki 87,4, śr. masa hemogl. 29,0, śr. stęż. hem. 33,2, płtyki krwi 147, limfocyty 44,6 - podw., monocyty 16,2 - podw., eozynocyty 1,80, bazocyty 0,20, neutrocyty 37,2, bezw. liczba limfocytów 2,48, bezw. liczba monocytów 0,90, bezw. liczba eozynocytów 0,10, bez. liczna bazocytów 0,01, bezw. liczba neutrocytów 2,07, szer. rozkładu PLT 13,70, śr. objetość PLT 11,9, udział dużych płytek 38,5, PCT 0,17. Niepokoją mnie te limfocyty i monocyty. Dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

W podanych wynikach morfologii krwi stwierdzam nieprawidłowy odsetek limfocytów i monocytów (podwyższony). Należy jednak zauważyć, że liczba bezwzględna poszczególnych komórek układu białokrwinkowego jest prawidłowa. Tak więc nie powinno być to zbytnim powodem do niepokoju. Zalecałbym jednak wykonanie ręcznego rozmazu krwi - jest to badanie dokładniejsze, w przeciwieństwie do automatycznej morfologii. Pozwoli ono obiektywnie ocenić morfologię i skład komórkowy krwi syna.

Polecam też artykuł: badanie krwi.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy