Czy obniżone neurocyty w badaniu krwi dziecka mogą wskazywać na chorobę?

Witam, moja 4-letnia córka miała badania krwi. oto wyniki: neutrocyty 15,4%, limfocyty 73,9%, monocyty 10,1%, eozynocyty 0,4%, bazocyty 0,2%, liczna neutrocytów 1,72 G/l, liczba monocytów 1,13G/l, liczba limfocytów 8,23G/l, liczba bazocytów 0,02G/l, liczba eozynocytów 0,04G/l, MPV 10,6 fl, płytki krwi 199G/l, WBC 11,14G/l, RBC 4,97 T/l, Hemoglobina 12,5 g/dl, Hematokryt 36,5%, MCV 73,4 fl, MCH 25,2 pg, MCHC 34,2 g/dl, OB 11mm/1h. Czy tak sporo obniżone neutrocyty wskazują na poważną chorobę?

Lek. Katarzyna Szymczak

Możliwe że córka jest jeszcze przed tzw "drugim skrzyżowaniem" w morfologii,który ma miejsce właśnie w 4 roku życia. Do tego czasu poziom limfocytów i neutrofilii jest zamieniony. Sugeruję z wynikami badań udać się do pediatry, który po badaniu zadecyduje o dalszym postępowaniu.
Pozdrawiam