Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwyższone neutrocyty przy obniżonym poziomie limfocytów i monocytów

Dzień dobry, chciałbym zapytać co oznaczają podwyższone neutrocyty. Mój tata ma wyniki rozmazu następujące: neut - 81.9 N: 43.0-76.0 /Lymph 13.2 N: 17.0-48.0 /Mono 3.0 N: 4.0-10.0 czyli podwyższone neutrocyty przy obnizonych limfocytach i monocytach. Najbliższy termin do hematologa jest na wrzesień, ale ja się bardzo martwię tymi wynikami. Co można zrobić by chociaż trochę się dowiedzieć co może być przyczyną podwyższonych neutrocytów? Ktoś powiedział tacie, że można zrobić markery krwi i wtedy będzie można powiedzieć coś więcej.. robić to? i czy wyniki są niepokojące na tyle by iść prywatni? Wykonać markery krwi prywatnie? Czekać do września na wizytę? To czekanie jest okropne. O czym mogą świadczyć podwyższone neutrocyty przy obniżonych limfocytach i monocytach? Co robić? Proszę o radę. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. 
MĘŻCZYZNA, 59 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam! Podwyższony poziom neutrofili może wynikać z przebytej w ostatnim czasie infekcji. Bardzo ważny jest jednak całościowy obraz morfologii krwi (ilość erytrocytów, leukocytów, płytek krwi). Sugeruję wykonać pełną morfologię wraz z ręcznym rozmazem układu białokrwinkowego - takie badanie jest bowiem o wiele bardziej dokładne niż to z analizatorów automatycznych. O konieczności przyspieszenia wizyty u hematologa powinien zadecydować lekarza POZ.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy