Obniżona liczba neutrocytów, graniczna limfocytów oraz podwyższona monocytów i komórek LUC

Witam serdecznie, odebrałam wyniki krwi i proszę o interpretację: rozmaz: NEUT - 0,06, LYMPH - 1,29, MONO 1,94, EO - 0,05, BASO - 0,02, LUC - 2,23, WBC - 5,58, RBC - 4,14, HGB - 12,6, HCT - 36, wskaźniki czerwonokrwinkowe - w normie, OB - 9.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Wyniki badań powinno się interpretować w odniesieniu do pacjenta - tzn. m.in. jego wieku, stanu zdrowia oraz zgłaszanych dolegliwości. W nadesłanych wynikach niepokój może budzić obniżona liczba neutrocytów, graniczna limfocytów oraz podwyższona monocytów oraz komórek LUC. Komórki LUC to duże komórki rozpoznawane przez automatyczne analizatory krwi. Komórki LUC mogą być m.in. plazmocytami, reaktywnymi limfocytami, limfoblastami, erystroblastami, mieloblastami. Ich liczba zwiększa się zazwyczaj w przypadku chorób rozrostowych szpiku, układu chłonnego lub zakażeniach.

Nie należy jednak nigdy oceniać pojedynczego wyniku. Konieczne jest powtórzenie morfologii z oceną rozmazu ręcznego i w razie stwierdzenia nieprawidłowości, dalsza diagnostyka.

Pozdrawiam serdecznie