Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pytanie o spadek limfocytów u dziecka

Dzień dobry. Chciałbym zapytać, czy liczba limfocytów: 2,4 tys./ul u 2,5-letniego dziecka jest bardzo niepokojąca? Dodam jeszcze, że  IgE całkowite jest mocno podwyższone - około 1200 lU/ml. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie. Mikołaj
ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Limfocytopenia może świadczyć o rozpoczynającym się procesie infekcyjnym wirusowym lub rzadziej bakteryjnym. W związku z podwyższonym znacznie poziomem przeciwciał w klasie IgE podejrzewać można też podłoże pasożytnicze. Jeśli dziecko przyjmuje jakieś leki przeciwalergiczne, zwłaszcza glikokortykosteroidy, należy się zastanowić nad ich działaniem niekorzystnym na układ krwinkowy. Nie pisze Pan nic na temat innych parametrów krwi, dlatego też wnioskuję, że są prawidłowe - w związku z tym procesy rozrostowe szpiku można wykluczyć. Proponowałbym zgłosić się z wynikami do lekarza kierującego i omówić z nim dalsze postępowanie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy