Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Infekcja wirusowa a limfocytoza

Witam serdecznie, kobieta, 42 lata. Obudziłam się z bólem gardła, później zesłabłam. Zmierzyłam temperaturę: stan podgorączkowy (37,5 stopni). Cały dzień piłam herbatę malinową i wodę z cytryną. Wieczorem zażyłam aspirynę, jednak nie zbiła ona temperatury. Nieustannie się pociłam. Po badaniu krwi okazało się, że mam wysoki poziom limfocytów. Czy to infekcja wirusowa? Dlaczego nie pomogła mi aspiryna? Dziękuję za odpowiedź.


KOBIETA ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dziękujemy za zadanie pytania.

Rzeczywiście wysoki odsetek limfocytów w krwi obwodowej może świadczyć o infekcji wirusowej, jednak nie jest to jedyna przyczyna. Limfocytoza może pojawić się w przebiegu różnych chorób infekcyjnych, jak i ogólnie zapalnych.

By stwierdzić, czy jest to infekcja wirusowa, konieczne byłoby badanie lekarskie, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej. Aspiryna natomiast jest wprawdzie lekiem p/gorączkowym i p/zapalnym, ale sama w sobie mogła "nie dać sobie rady" z daną infekcją.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy