Leukocytoza i limfocytoza

Dzień dobry, wczoraj robiłam badania i trochę mnie martwią, czy mam podstawy do niepokoju. LEUKOCYTY - 14,82, RDW - 14,7, LIMFOCYTY - 5,21, ERYTROCYTY - 1 + CRP - 10,2. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Wyniki Pani badań - leukocytoza, limfocytoza (wzrost poziomu leukocytów i limfocytów)  oraz podwyższony poziom białka ostrej fazy (CRP) w  świadczą o aktualnie toczącym się stanie zapalnym. W tym wypadku zalecana byłaby wizyta u lekarza rodzinnego, który na podstawie wywiadu dotyczącego dolegliwości oraz badania lekarskiego zaleci dalsze postępowanie, w celu ustalenia ogniska zapalenia..