Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym może świadczyć wysoki poziom leukocytów?

Jestem w 30. tygodniu ciąży. Od kilku tygodni boli mnie gardło, leczyłam się domowymi sposobami, ale nic nie pomagało. Zrobiłam morfologie i wyszedł wysoki poziom leukocytów 19,9. Czy to od bólu gardła? Poza gardłem nic więcej mnie nie boli. Dodam, że posiew z szyjki macicy wyszedł ujemny, a usg dobrze. Dziecko rozwija się prawidłowo.

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,
podwyższony poziom leukocytów tzw.  leukocytoza pojawia się najczęściej w przebiegu aktualnie toczącej (bądź niedawno przebytej) infekcji. W Pani przypadku wzrost leukocytów może spowodowany stanem zapalnym gardła. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który na postawie badania  oceni śluzówkę gardła. Wskazane również byłoby wykonanie morfologii z rozmazem ręcznym leukocytów oraz oznaczenie wskaźnika stanu zapalnego CRP. Badania te pozwolą lekarzowi zróżnicować infekcje wirusową od bakteryjnej. 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy