Co oznaczają podwyższone leukocyty?

Witam. Moja mama miała wczoraj badania okresowe, na których wyszło, że ma podwyższone leukocyty norma 10, ona miała 11,3. Zauważyłam tendencję wzrostową, gdyż w roku 2007 poziom leukocytów był na poziomie 10,9, ale wtedy lekarz nie zlecił ponownych badań. Reszta wyników w normie, lecz większość przy górnej granicy. Co może być mojej mamie? Ona boi się iść do lekarza, naczytała się, że może to być białaczka itd. :( Mówi, że jak się nie wie, to się dłużej żyje :( Ma częste bóle głowy, choruje na nadciśnienie, a leki przestała brać, bo mówi, że głowa boli rzadziej. Ponadto ostatnimi czasu bardzo boli ją prawe biodro, to taki promieniujący ból, szybko się męczy i ma duszności. Proszę o pomoc, jestem załamana, bo mam tylko ją, a ona nie chce iść do lekarza, bo się boi :(
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Opisane przez Panią objawy, ze względu na swą małą charakterystyczność, mogą być związane z bardzo wieloma stanami chorobowymi.

Stąd też nie ma możliwości, by bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, udzielić Pani bardziej wyczerpującej odpowiedzi. Proszę namówić mamę na wizytę u lekarza, który będzie mógł właściwie ocenić stan jej zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl