Nieco podwyższone stężenie leukocytów

Jestem 23-letnią kobietą. Niepokoją mnie wyniki: WBC - 11,3 oraz RDW-CV - 14,6, NEUT - 7,3. Jeśli chodzi o WBC, to zawsze wyniki wahały się od 6,6- 7,9, a w ciągu ostatnich 5 miesięcy wynoszą 11,3. Czy to coś nieprawidłowego? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam!

Nieco podwyższone stężenie leukocytów może wskazywać na obecność stanu zapalnego - ostrego lub przewlekłego.

RDW-CV przekracza górną granicę normy jedynie o 0,1%, co nie stanowi powodu do niepokoju.

Neutrofile - jeśli jest to stężenie w liczbach bezwzględnych - liczba komórek/mikrolitr, to mieści się ono w normie. Jeśli natomiast jest to odsetek, to jest on znacznie obniżony i konieczna jest wizyta u lekarza z pełnym wynikiem morfologii krwi w celu wyjaśnienia tej kwestii.

Wskazana jest wizyta w gabinecie lekarskim, gdyż właściwa interpretacja wymaga uzupełnienia o informacje z wywiadu i badania lekarskiego (m.in. w celu wyjaśnienia istnienia i charakteru stanu zapalnego) oraz pełnego wyniku badania morfologii krwi. Warto oznaczyć też wykładniki stanu zapalnego - OB i CRP.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty