Nieco podwyższone stężenie leukocytów

Jestem 23-letnią kobietą. Niepokoją mnie wyniki: WBC - 11,3 oraz RDW-CV - 14,6, NEUT - 7,3. Jeśli chodzi o WBC, to zawsze wyniki wahały się od 6,6- 7,9, a w ciągu ostatnich 5 miesięcy wynoszą 11,3. Czy to coś nieprawidłowego? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Nieco podwyższone stężenie leukocytów może wskazywać na obecność stanu zapalnego - ostrego lub przewlekłego.

RDW-CV przekracza górną granicę normy jedynie o 0,1%, co nie stanowi powodu do niepokoju.

Neutrofile - jeśli jest to stężenie w liczbach bezwzględnych - liczba komórek/mikrolitr, to mieści się ono w normie. Jeśli natomiast jest to odsetek, to jest on znacznie obniżony i konieczna jest wizyta u lekarza z pełnym wynikiem morfologii krwi w celu wyjaśnienia tej kwestii.

Wskazana jest wizyta w gabinecie lekarskim, gdyż właściwa interpretacja wymaga uzupełnienia o informacje z wywiadu i badania lekarskiego (m.in. w celu wyjaśnienia istnienia i charakteru stanu zapalnego) oraz pełnego wyniku badania morfologii krwi. Warto oznaczyć też wykładniki stanu zapalnego - OB i CRP.

Pozdrawiam