Niepokojące wyniki poziomu leukocytów, NEU% i żelaza u 27-letniej kobiety

Witam serdecznie Niepokoje się swoimi wynikami badań. Bardzo proszę o odpowiedź czy mam podstawy do obaw. Lekarza mam dopiero za 2tyg Leukocyty: 9,4 (3 lata temu było 6,4) Erytrocyty: 4,93 Hemoglobina: 14,7 Hematokryt: 43,1% MCV: 87,4 MCH:29,8 MCHC: 34,1 Płytki krwi: 225 Anicocytoza erytrocytów: 13,9% LYM%; 25,7% MXD% 2,9% NEU% 71,4% LYMPH# 2,4 MHD# 0,3 NEUT# 6,7 RDW-SD 40,7 Zelazo 187 Denerwuję się leukocytami, NEU%, oraz żelazem. Kobieta 27 lat

Witam. Wyn I ki badań nie budzą niepokoju. Poziom białych krwinek i neutrofile jest parametrem dynamicznym i podnosi się w odpowiedzi na bardzo wiele czynników między innymi stres, zakażenia, pokarm. Jeśli chodzi zaś o poziom żelaza to jest on wyn I kim aktualnego stężenia pierwiastka we krwi - podwyższony może pojawić się w związku ze spożyciem posiłku bogatego w ten pierwiastek.

Witam Panią,
podaje Pani za mało danych aby interpretować wynik-
przede wszystkim brak norm dla laboratorium, w którym wykonano badanie.
Nie pisze Pani z jakiego powodu wykonała Pani to badanie. Czy istnieje podejrzenie jakiegoś stanu zapalnego?Czy jest pani po jakiejś infekcji?Brak wyniku CRP-białko ostrej fazy.
Na temat poziomu żelaza też trudno się wypowiadać( za mało danych)Jest on podwyższony ale o przyczynach można mówić po ocenie pełnego wywiadu i ew rozszerzeniu badań dodatkowych.
Proszę pamiętać ,że dieta bogata w żelazo np oparta na czerwonym mięsie może być również przyczyną podwyższonych wartości Fe w surowicy krwi.
Proszę udać się do lekarza i wspólnie to wyjaśnić.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Mudel