Co myśleć o takich podwyższonych wynikach morfologii?

Dzień dobry, Chciałam prosić o sprawdzenie moich wyników morfologii. Wyszło w nich, ze mam znacznie podwyższone limfocyty i leukocyty. Czy jest się czym martwić? Na drugi dzień po pobraniu krwi pojawiła mi się opryszczka wargowa Leukocyty 16,4 tys (norma 4,0-10,0) Limfocyty 11,25 tys (norma 1,0-3,0) Neutrofile 26,8% (norma 40,0-80,0) Limfocyty 68,4% (norma 20-40) Monocyty 2% (norma 3-8) Ob 12 CRP <1

Dzień dobry,

Podwyższone miano leukocytów świadczy o stanie zapalnym, najczęściej o charakterze infekcyjnym. Limfocytoza, czyli patologicznie zwiększona liczba limfocytów sugeruje wirusową etiologię zakażenia. Podwyższona temperatura również z dużym prawdopodobieństwem wskazuje na infekcję.

Proszę powtórzyć morfologię za 7-10 dni.