Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co to za jednostki?

Witam! Miałam robione badania morfologii wraz z rozmazem. Morfologia jest ok, ale w rozmazie coś mi się nie zgadza. Ponieważ: ~ Odsetek monocytów - 9,50% - czyli OK ~ Liczba monocytów - 0,57 tys/ul - a tu chyba podwyższone. Nigdzie nie mogę znaleźć liczby monocytów w takich jednostkach, dlatego piszę tu.
ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Z danych przytoczonych przez Panią wynika, że miała Pani wykonywane badanie morfologii krwi z rozmazem automatycznym. Parametr, który Pani opisuje to prawdopodobnie MXD (a nie monocyty). Rozmaz automatyczny różnicuje krwinki białe na trzy grupy: limfocyty (LIM), neutrofile (NEUT) i komórki pośrednie (MXD). Rozmaz automatyczny nie jest badaniem dokładnym, bo komórki są zaliczane do danej grupy przez komputer i mogą być czasem mylnie rozpoznawane. Jeśli pozostałe parametry morfologii krwi są w normie, to myślę, że ten parametr nie ma istotnego znaczenia. Jeśli jednak nadal ma Pani wątpliwości, to zawsze można wykonać badanie morfologii krwi z rozmazem ręcznym.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy