Interpretacja wyników przy niedoczynności tarczycy

Jestem kobietą 41-letnią, choruję na niedoczynność tarczycy. WBC 4,2 NORMA( 4-10) RBC5,1 (3,8-5,8) HGB13,6 (11-16,5) HCT 41,4 (35-50) HEMOGRAM SEGM.38% EOZYN.5% BAZO. 1% LIMF.55% MONOC.1%. Niestety nie ma podanych norm. Chciałam nadmienić, że od paru miesięcy czuję się zmęczona, bolą mnie stawy i okolice nerek. Dziękuje za inerpretacje i pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Parametry czerwonokrwinkowe mieszczą się w normach, co na pewno Pani zauważyła. Jednak w rozmazie zwraca uwagę obniżony odsetek granulocytów podzielonych (segmentów) - N 60-70%, podwyższony odsetek limfocytów - N 20-45%, nieco podwyższony odsetek eozynofilów - N 2-4%.

Proszę pamiętać, że najważniejsze są liczby bezwzględne tych komórek, dlatego warto byłoby powtórzyć morfologię z rozmazem ręcznym (mikroskopowym), wykonywanym przez człowieka. Jest on dalece dokładniejszy od wykonanego przez automat, który przeprowadzono w tym przypadku.

Po wykonaniu rozmazu ręcznego, warto przedstawić go lekarzowi rodzinnemu.

Pozdrawiam serdecznie