Co oznacza wynik badania leukocytozy z rozmazem - EOS 28.3%

Witam,

co oznacza wynik badania, który otrzymałam? Była to mianowicie leukocytoza z rozmazem o wartości EOS 28,3%. Czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli podany parametr jest częścia rozmazu krwi, to oznacza on odsetek eozynofilów. Przedstawiona wartość wskazuje na znaczne podwyższenie tego odsetka. Norma: 2-4%. Warto wykonać rozmaz ręczny (mikroskopowy), który jest zdecydowanie dokładniejszy, ponadto oceni liczbę bezwzgledną tych komórek, co ma największe znaczenie.

Pozdrawiam serdecznie