Niepokojące objawy: atopowe zapalenie skóry czy alergia?

Moje problemy ze skórą zaczęły się około 2 lata temu. Zużyłam setki drogich kremów, maści i tak naprawdę dały małe rezultaty. Zaczęło sie od suchych plamek w okolicy ust i nosa oraz na policzku. Po każdym umyciu czułam, że twarz jest tak sucha, że aż piecze, boli. Poszłam do mojego lekarza i przepisał mi P***, smarowałam kilka razy, twarz po nim bardzo mnie piekła (ale podobno tak jest na początku), ale plamy zniknęły na 4 dni, lecz później się pojawiły i było ich nawet więcej. Teraz plamy mam też na skroni, pojawiły się nowe na policzkach i są suche i świecące. Przy umalowaniu zostają plamy ciemniejsze i piecze mnie do tego całe czoło. Największa tragedia jest po umyciu, nawet zwykłą wodą. Smaruję zwykłym kremem i miałam złudzenie, że pomagał, ale teraz jest znowu to samo. Zauważyłam też, że mam chyba alegrię na kurz, której nigdy nie miałam. Czy to może mieć jakiś związek? Proszę o radę.
ponad rok temu

Witam.
Opis objawów sugeruje rzeczywiście atopowe zapalenie skóry. Diagnozę mozna postawić jednak po obejrzeniu zmian.

Pyta Pani o związek pomiędzy alergia na kurz i atopią. Oczywiście są one związane-ponieważ atopia to -nieco upraszczając-skłonność do alergii. Atopowe zapalenie skóry często występuje w ciągu całego bądź na pewnym etapie życia wielu alergików.

Pozdrawiam.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl