Objawy atopowego zapalenia skóry nasilające się w pracy

co mam zrobic jesli warunki w pracy , bar w kawiarni z kawa, typu starbuks powoduje u mnie ciagle atopowe zapalenie skory? probuje wszystkiego, kremu sterydowe nie pomagaja, gasnie zapalenie na wakacjach, kiedy nie pracuje i w dniach wolnych o pracy , co moze powodowac atopie? stres? kawowy kurz w pracy? chemikalia? staram sie pracowac ciagle w rekawiczkach, nakladac krem nie moge sobie z tym poradzic .... i czy jest jakis dobry poldki krem na gojenie sie ran?pozdrawiam dominika.

Witam serdecznie. Jeśli nasilenie objawów związanych z azs następuje wyłącznie po pracy, oznacza to, że podłożem jest jeden z czynników występujących w pracy-mogą być to podane przez Panią środki chemiczne, kontakt z produktami z jakimi styka się Pani w pracy. Sugeruję wizytę u dermatologa. Ważne jest odpowiednie natłuszczenie skóry, nie tylko w miejscach gdzie pojawiają się ogniska zapalne i suchość. Proszę dbać o skórę natłuszczając ją 2x dziennie, objawy powinny się zmniejszyć. Kluczowym jednak może okazać się ograniczenie ekspozycji na czynnik, który wywołuje u Pani alergię. Pozdrawiam.