Niepokojący wynik USG w 12 tygodniu ciąży

Witam, jestem obecnie w 12 tygodniu ciazy. W dniu dzisiejszym bylam na usg prenatalnym. Lekarz stwiedzil przeziewnosc karku, kostke nosowa dziecka. Jednak tentno plodu wynosilo 178 . Pan doktor zalecil test pappa . Czy dzieje sie cos groznego ? Czy to bardzo duze odchylenie? Strasznie sie boje :-(

Lek. Tomasz Budlewski

Test pappa odnosi się do ryzyka wad wrodzonych. Proszę spokojnie wykonać badania i udać się do ginekologa.