USG genetyczne w 12 tygodniu ciąży

Witam,miałam usg genetyczne i nie zauważyłam i nie dopytałąm lekarza o wynik a nurtuje mnie jedna rzecz.wykazało 12t3d ciąży,NT 1,80mm i reszta wszystko ok ale było szacowanie ryzyka trisomii: trisomia 21 podstawowe 1:1029 a wyliczone 1:4077,trisomia 18 podstawowe 1:12141 a wyliczone 1:36792 natomiast zastanawia mnie trisomia 13 bo podstawowe to 1:28582 a wyliczone 1:1780? co to oznacza? czy może być taka znacząca różnica? czy to błąd przy przepisywaniu lekarza? czy powinnam się czegoś obawiać?

Wszystkie wymienione wyliczone ryzyka są jednak dla każdego z tych zespołów bardzo niskie.

Marek Pabian

Witam serdecznie,
USG genetyczne szacuje ryzyko wystąpienia wad i jest wyliczone przez program komputerowy.Ryzyko wystąpienia wad jest bardzo małe i nie ma powodów do obaw.