Nieprawidłowo umiejscowiona trójka

Mam źle umiejscowioną prawą górną trójkę. Kiedy wyrastały mi zęby stałe to nie zostało na nią miejsca i wyrosła ponad resztą zębów. Mam dość słabe zęby i nie chciałabym teraz zakładać aparatu i wyrywać zębów dookoła. Między dwójką a czwórką nie mam też przerwy, czwórka jest jedynie lekko wycofana do tyłu. Chciałam wyrwać trójkę, która wygląda okropnie, ale dwóch dentystów stwierdziło, że czegoś takiego się nie praktykuje i że to niebezpieczne, ze względu na jakieś nerwy. Czy to prawda?

Trójka to jeden z bardziej wartościowych zębów w naszym uzębieniu, i jeśli tylko jest to możliwe, staramy się ja zachować, nawet jeśli są wskazania do redukcji liczby zębów.
Jest to ząb, który ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania naszego zgryzu, szczególnie jeśli chodzi o ruchy boczne, podczas tzw. prowadzenia żuchwy w stosunku do szczeki. Oprócz tego korzeń tego zęba podpiera kość, a co za tym idzie, i tkanki miękkie w okolicy bruzdy nosowo wargowej. Brak tego zęba powoduje zmiany w rysach twarzy, zapada się okolica poniżej skrzydełek nosa, co nadaje twarzy tzw. starczy wygląd.