Nieprawidłowy sygnał warstwy podchrzęstnej obu powierzchni stawowych
Witam! Robiłam badanie rezonans magnetyczny w związku ze strasznymi bólami kręgosłupa itd. Wyniki następujące: Ona stawy krzyżowo- biodrowe są prawidłwo ukształtowane i symetryczne. kształt kości krzyżowej prawidłowy. Powierzchnie obu stawów krzyżowo-biodrowych wydają się gładkie, szerokość szpar stawowych są prawidłowe i symetryczne. Nieprawidłowy sygnał warstwy podchęstnej obu powierzchni stawowych prawego stawu krzyżowo biodrowego dominuje sklerotyzacja ale widoczne są także niewielkie c.d

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian charakterystycznych dla zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa. Niemniej jednak konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się na wizytę do lekarza.