Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieprzyjemny zapach z krocza u 22-latka

Witam, mam dość krępujący problem. Utrzymuje się do jakiegoś czasu, przynajmniej od trzech lat, a podkreślam, że dbam o higienę intymną i spożywam w miarę regularne posiłki - z mojego krocza unosi się nieprzyjemny zapach, zwłaszcza w miejscu pośladków (z odbytu). Nie wiem, czym to może być spowodowane: jestem zdrowym, 22-letnim mężczyzną, nie przebywałem żadnych poważnych chorób. Proszę o pomoc, w miarę stopniowo będę też przedstawiał więcej szczegółów.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Przede wszystkim proszę spróbować zwrócić jeszcze większą uwagę na dbałość o higienę. Opisane objawy mogą być jednak wynikiem np. infekcji okolicy odbytu. Jeśli wzmożona dbałość o higienę nie przyniesie rezultatów, sugeruję zatem, by skonsultował się Pan z lekarzem POZ.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy