Przyczyna nieprzyjemnego zapachu potu w okolicach krocza

Od paru lat borykam się z problemem nieprzyjemnego zapachu potu w okolicach krocza, w szczególności w okolicach odbytu, jąder i pachwin. Jeżeli tylko temperatura otoczenia przekracza jakieś 18-20 stopni, to momentalnie te miejsca zaczynają się pocić, i wystarczy chwila żebym wydzielał nieprzyjemny zapach. W innych miejscach, nawet jak się pocę, to pot jest bezwonny, skąd ten problem? Jest on uciążliwy, bo tak jak wspomniałem czasami chwilę po kąpieli mogę już nieprzyjemnie pachnieć. O co chodzi?

Aleksander Ropielewski

Jest to wynik działania gruczołów apokrynowych, co do których zapachu wydzieliny nie mamy wpływu. Jest to kwestia indywidualna i poza stosowaniem przewiewnej odzieży z naturalnych materiałów i higieny nie wiele można zrobić aby pozbyć się tej dolegliwości.