Nieprzyjemny za[ach z oklicy krocza

Mam nieprzyjemny zapach z okolic krocza, jąder, nasila się głównie po kilku godzinach w pracy. Zaczyna się pocić, czuć przez spodnie, co jest dosyć niekomfortowe. Raczej to nie jest sprawa bakterii, gdyż ostatnio moja dziewczyna robiła sobie badania u ginekologa (cytologia etc) i wyszło wszystko ok. Poza tym, miewam problemy z zaparciami, nieprzyjemnych zapachem z ust, nadmiernymi gazami. Czy może to być połączone z zapachem z okolic pachwiny?

Michał Springer

Witam. W okresie letnim nasilone pocenie może powodować nieprzyjemny zapach, zwłaszcza w okolicy narażonej na małą cyrkulację powietrza. Warto na początek zastosować specjalistyczne środki kosmetyczne ograniczające pocenie i bakteriobójcze, jak również odpowiednią bieliznę (nieprzyjemny zapach potu spowodowany jest naturalnie występującymi na skórze bakteriami i badanie partnerki na obecność bakterii patologicznych w drogach rodnych nie ma z tym nic wspólnego). Problemy ze strony przewodu pokarmowego mogą być spowodowane nieprawidłową dietą, ale też mogą być objawem choroby. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, który będzie mógł zebrać wywiad, zbadać i ewentualnie wykonać badania dodatkowe. Pozdrawiam.