Nieregularna miesiączka a antybiotyk

Witam, mam 24 lata, pierwszą miesiączkę miałam w wieku 13 lat i od tej pory zwykle są one nieregularne ( jest to zapewne związane z nadwagą ). W zeszłą niedziele rozpoczęła się miesiączka i trwa do teraz co jest jak dla mnie nadzwyczaj długo. Zaznaczę jeszcze, że z racji anginy przyjmuję antybiotyk Ospen 1500. W czwartek i piątek przez godzinę miałam bardzo silne krwawienie,następnie było już normalne. Czy antybiotyk mógł wydłużyć okres?Czy takie jednorazowe duże krwawienie oznacza coś zlego?

Witam!
Choroba i leki mogły wpłynąć na zmianę charakteru krwawienia. Jeśli jest to sytuacja jednorazowa, to nie ma od razu powodów do obaw. Jeśli jednak sytuacja się powtórzy, pojawią się plamienia i następna miesiączka będzie inna niż zwykle, proponuję wizytę u ginekologa.