Antybiotyki a miesiączka

Witam, chciałabym się poradzić w następującej kwestii. Czy mozliwe jest, że przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych  i antybiotyków  w tym samym czasie, może mieć wpływ na występowanie miesiączki, a raczej jej brak? W moim przpadku wygląda to tak, że w piątek wzięłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną, aby nastąpiłą 7-dniowa przerwa na miesiączke, w niedzielę natomiast zakończyłam branie antybiotyków. Miesiączka pojawia się przeważnie w 3 lub 4 dniu przerwy, a dziś jest już czwartek i w dalszym ciągu nie mam okresu. W pierwszym i drugim dniu po odstawieniu tabletek współżyłam z chłopakiem. Odczuwam również bóle, które towarzyszą mi podczas okresu. Proszę o udzielenie odpowiedzi, czy na brak miesiączki może mieć wpływ branie w tym samym czasie tych tabletek, czy może być to spowodowane czyms innym? W piątek powinnam rozpocząć branie nowego opakowania tabletek i nie wiem, co teraz robić - czy brać tabletkę, jeśli nie pojawił się okres?

KOBIETA ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Antybiotyki mogły zmniejszyć skuteczność antykoncepcyjną tabletek. Innymi słowy, brak miesiączki może świadczyć o ciąży. Powinna Pani skontaktować się z lekarzem.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy