Nieregularna miesiączka u 19-latki

Witam, mam 19 lat, nie współżyję, miesiączkuję od 12 roku życia, od czerwca 2014 roku moja miesiączka jest nieregularna, zdarza się co 40 albo i więcej dni, we wrześniu i pazdzierniku przed miesiączką miałam straszny ból brzucha, dostałam normalnie krwawienie, natomiast w listopadzie miesiączka nie pojawiła się, wystąpiły tylko plamienia. Czym to może byc spowodowane? Zaburzeniami? Hormony?

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko na podstawie samego opisu określić przyczynę tego typu objawów. Konieczne jest badanie lekarskie. Proszę udać się do ginekologa. Być może konieczne będzie wykonanie badań hormonalnych.