Nieregularne miesiączki i ból podczas stosunku u 19-latki

Witam. Mam 19 lat i od roku współżyje z chłopakiem. Nie biore tabletek antykoncepcyjnych, za każdym razem używamy prezerwatyw. Mam bolesne stosunki. Za każdym razem po stosunku spóżnia mi się okres tak jak np 16 pazdziernika dostałam okres trwał on 6 dni, potem już w listopadzie nie miałam i do tej pory jeszcze nie dostałam. Byłam z tym nie raz u ginekologa, miałam robione USG ale nic niepokojącego nie było. I mam się nie martwić. Co mam o tym wszystkim myśleć?

Aleksander Ropielewski

Sugerowałbym wykonanie diagnostyki hormonalnej, celem wykluczenia zaburzeń hormonalnych jako powodu Pani dolegliwości. Na podstawie wynikó będzie można ustalić czy konieczne jest leczenie i jakie.