Nieregularne miesiączki i dziwny śluz

Witam!
Prawie codziennie od jakiegoś czasu uprawiam z moim chłopakiem petting. Ja Go pieszczę i on mnie też. Gdy dochodzi do wytrysku, to staram się iść od razu umyć ręce, a później próbuję unikać zetknięcia się z moimi narządami. Ale czasem się zapominam.

Okres mam jeszcze nieregularnie. Ostatni zaczął mi się z 19 na 20 stycznia. Ale zauważyłam, że przeważnie dostaję go tydzień przed jakbym miała dostać regularnie. Jest 15 luty, a okresu nadal nie ma, mam obolałe piersi jak to przeważnie jest przed okresem, ale czemu go nie dostaję?
Zauważyłam też dziwny śluz. Czasami jest suchy z tak jakby małymi grudkami, a czasem, taki wodnisty, ale też zawiera grudki. Czemu tak jest i co to może oznaczać?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Ponieważ zachowują Państwo odpowiednie środki ostrożności, ciąża raczej nie wchodzi w grę.
W pierwszych latach miesiączkowania cykle mogą być nieregularne. Nie należy się tym przejmować - jest to całkowicie normalne. Wzorcowy cykl trwa 28 dni, ale prawidłowo krwawienia mogą występować co 24-32 dni. Nie dotyczy to jednak właśnie pierwszych lat miesiączkowania, kiedy krwawienia dopiero zaczynają się stabilizować.
Ból piersi o którym Pani wspomina jest charakterystyczny dla końcowej fazy cyklu tuż przed wystąpieniem miesiączki.
Organizm kobiety podlega wielu cyklicznym zmianom wynikającym ze zmian stężenia hormonów płciowych. Dlatego obserwuje pani zmiany w wyglądzie i konsystencji śluzu. Na początku okresu śluz jest gęsty, mętny może być grudkowaty i występuje w niewielkiej ilości. W miarę wzrostu stężenia estrogenów zwiększa się jego wydzielanie. W okresie okołowulacyjnym (około14 dnia cyklu) staje się przezroczysty wodnisty i bardzo ciągliwy - to objaw dni płodnych. Następnie jego ilość się zmniejsza i ponownie staje się gęsty i mętny.
Ponieważ grudki są obecne w śluzie niezależnie od fazy cyklu, mogą być oznaką zakażenia w obrębie pochwy najprawdopodobniej wywołanego drożdżakiem (Candida albicans). Zwykle jednak zapaleniu towarzyszy świąd tej okolicy. Aby to wyjaśnić proponuję udać się do lekarza ginekologa.