Nieregularne miesiączki i kłucia w podbrzuszu u 43-latki

Witam. Mam 43 lata i bardzo nieregularne miesiaczki, przerwy nawet 3 miesieczne. Do tego silne uczucia klucia w pobrzuszu i lewej strony podbrzusza oraz podczas stosunku. Rok temu stwierdzono cyste 3 cm . Badania hormonalne w normie. Co moze byc przyczyna?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisana zmiana może być przyczyną nieprawidłowości. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się do specjalisty ginekologa.