Nieregularne przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych a ciąża

Witam, często wyjeżdżam dlatego nie regularnie śpię i zdarzyło mi się spóźnić z 2 pierwszymi tabletkami z blistra po 12 h, jednej ze środkowych w ogóle nie brałam i pod koniec 3takze z opóźnieniem. mam miesiączkę 10dni zaczęła się 5tabletek przed końcem... mam mdłości i bole w podbrzuszu a mimo to test ciążowy wyszedł negatywny. czy mogę być w ciąży?

Witam serdecznie. tak nieregularne przyjmowanie antykoncepcji może skutkować obniżeniem ochrony antykoncepcyjnej. Jeżeli doszło do stosunku można obawiać się ciąży. Test jest wiarygodny po upływie 14 dni od stosunku.