Nieregularne stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a jednodniowe krwawienie

Dzień dobry. Mam 21 lat. Od 18 roku życia biorę tabletki antykoncepcyjne, teraz miałam roczną przerwę i wróciłam do nich w listopadzie. W styczniu bardzo dużo pracowałam i zdarzało mi się nie wziąć o danej godzinie tabletki, ale potem ją brałam. Z seksu z moim narzeczonym nie rezygnowaliśmy, a robimy to bez dodatkowego zabezpieczenia.W czwartek dostałam miesiączkę, która mi się skończyła po jednym dniu i teraz mam plamienia. a dodatek mam bardzo słaba odporność na alkohol. Co może być przyczyną?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku nieregularnego stosowania antykoncepcji hormonalnej należy liczyć się z ryzykiem ciąży. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a nieregularne krwawienia nie ustąpią to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.