Nieregularny cykl miesiączkowy - co to oznacza?

Witam, mam pytanko: moja koleżanka ma 20 lat, ma partnera już 4 lata, z którym współżyje. Rok temu miała tylko dwa razy miesiączkę w ciągu całego roku, po roku przez 6 miesięcy miała okres z dwutygodniowym opóźnieniem - trwał 6 dni. Obecnie znowu się spóźnia - miała malutkie plamienie i na tym się skończyło. Dodam jeszcze, że nie uważała podczas stosunku. Bardzo proszę o odpowiedź, za co z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Dzień dobry!
Pani koleżanka ma najwyrażniej duże zaburzenia hormonalne. W wieku 20 lat kobieta powinna już w miarę regularnie miesiączkować. Krwawienie miesiączkowe 2 razy do roku jest bardzo niepokojącym objawem, z pewnością wymagającym diagnostyki i leczenia.
Z poważaniem