Nieregularny cykl po rozpoczęciu współżycia

Witam. Mam ciężko sprawę moja dziewczyna boi się że jest w ciąży gdyż spóźnia jej się okres , mówi jednak że nie jest pewna ponieważ co 4 miesiące ma wcześniej i teraz ma wypadać ten miesiąc , jednak ostatnio miała 2 okresy o innych terminach jeden ok 20 drugi ok 29 , od ok 3 miesięcy uprawiamy seks, to był pierwszy raz, zawsze wszystko sprawdzamy i nigdy nic nie było przerwane. Co się dzieję? Czy to że niedawno uprawialiśmy pierwszy seks ma na to jakiś wpływ?

Sytuacje stresowe mogą zaburzać cykl miesiączkowy, niemniej warto wykonać test ciążowy aby wykluczyć ciążę.Jeśli cykle są nieregularne proponuję wizytę u ginekologa w celu diagnostyki zaburzeń miesiączkowania.