Nieregularny, niejednorodny rozległy naciek z cechami rozpadu

co to zna TK klatki piersiowej z podaniem środka cieniującego. Cechy pochp. zmiany bliznowate szczytów, w obrębie seg 2 i 6 PP widoczny jest nieregularny niejednorodny rozległy naciek z cechami rozpadu o wym. 78x54 mm, zmiana łączy się z powiększonymi ww chłonnymi prawnej wnęki ww chłonne pod rozwidleniem 13 mm, duże naczynia w normie, jamy opłucnowe nieduża ilość płynu w prawej do 1omm, Nadnercza niepowiększone. elementy kostne bez zmian podejrzanych o meta. WNIOSKI - naciek w PP najpewniej tu

Obraz sugeruje poważne podejrzenie choroby nowotworowej. Należy skontaktować sie z lekarzem kierującym lub pierwszego kontaktu i rozpocząć dalsza diagnostykę.