Nieregularny okres a picie naparu z kwiatu malwy

Witam, mam 19 lat i od poczatku problemy z okresem. Gdy odwiedziłam ginekologa przepisał mi luteina ktora wywołała u mnie okres lecz na nastepny miesiac znowu go nie dostałam. Czytałam o ziołach kwiat malwy który pomaga w nieregularnych miesiaczkach. Czy mogę zacząc pić kwiat malwy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią nieregularne miesiączki przede wszystkim wymagają dokładniejszej diagnostyki. Zanim zacznie Pani zatem stosować jakiekolwiek metody lecznicze warto byłoby znać przyczynę zaburzeń miesiączkowania. Powinna Pani zatem skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci wykonanie szczegółowych badań dodatkowych (laboratoryjne i obrazowe). Uzyskane w ten sposób informacje najpewniej pozwolą postawić konkretną diagnozę oraz ewentualnie rozpocząć leczenie.