Nieregularny okres po łyżeczkowaniu a możliwość ciąży

Mam 21 lat. W listopadzie mialam wykonany zabieg wycinka z szyjki macicy aby wykluczyc zmiany nowotworowe (wykluczone) i zostalo wykonane przy tym lyzeczkowanie. Okres dostalam po zabiegu o tydzien za wczesnie (9 gru). Powinnam dostac 8 ( przed zabiegiem zwykle mialam odstep 30 dni), jest 14 stycznia a okresu brak. Gdyby okres byl regularny czyli 16 gru to owulacja przypada na 1 sty. Odbylam wtedy stosunek z partnerem 2 krotnie bez zabezpieczenia. Zrobilam dzis test-negat. Czy moge byc w ciazy?

Magdalena StusiĹska

Jeżeli test ciążowy jest negatywny w dniu spodziewanej miesiączki- ryzyko jest raczej znikome. Jeżeli okres się nie pojawi w ciągu tygodnia- 10dni- test można powtórzyć i skonsultować się z ginekologiem.