Nierówna praca serca u 78-latka

Ostatnio występuje u mnie nieprzyjemne zjawisko nierównej pracy serca. Średnia częstość to przedział z reguły 60-75/min, Moja arytmia objawia się tym że serce ma kilka regularnych uderzeń po których następują dwa lub trzy szybsze uderzenia i tak to się powtarza. Podczas tej arytmii czuję się najczęściej, mówiąc kolokwialne, "byle jak" . Występuje to najczęściej w nocy. Nie obserwuje żadnych duszności czy bóli w klatce piersiowej. Biorę leki na nadciśnienie oraz przedtem Metocard teraz Concor 5.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest wizyta kontrolna u specjalisty kardiologa. Po ustaleniu przyczyny nieprawidłowości możliwe będzie wdrożenie odpowiedniego leczenia.