Chora tarczyca i arytmia serca

Dzien dobry Od 12 lat mam problem z tarczyca ale poziom hormonow od dluzszego czasu mam uregulowany, poza wysokim poziomem przeciwcial( prawdopodobnie tak juz musi byc). Moim problemem jest arytmia.Stosuje leki ziolowe ale nie do konca jest to wystarczajace.Prosze o informacje czy wystepujaca arytmia moze wplynac na pogorszenie pracy serca w przyszlosci. Mam niskie cisnienie, natomiast czasem podwyzszony puls.Czasem pojawiaja sie dodatkowe uderzenia serca czasem zatrzymania.Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana arytmia zdecydowanie wymaga dokładniejszej diagnostyki, w tym przede wszystkim wykonania Holter EKG. Określenie rodzaju arytmii i jej nasilenia pozwoli ocenić czy wymaga Pani włączenia leków antyarytmicznych. Proszę nie bagatelizować objawów, tylko skonsultować się ze specjalistą kardiologiem.