Chora tarczyca i arytmia serca

Dzien dobry Od 12 lat mam problem z tarczyca ale poziom hormonow od dluzszego czasu mam uregulowany, poza wysokim poziomem przeciwcial( prawdopodobnie tak juz musi byc). Moim problemem jest arytmia.Stosuje leki ziolowe ale nie do konca jest to wystarczajace.Prosze o informacje czy wystepujaca arytmia moze wplynac na pogorszenie pracy serca w przyszlosci. Mam niskie cisnienie, natomiast czasem podwyzszony puls.Czasem pojawiaja sie dodatkowe uderzenia serca czasem zatrzymania.Pozdrawiam
KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu

Badania w RZS

W przypadku podejrzenia reumatoidalnego zapalenia stawów należy poddać się szczegółowej diagnostyce. Profil reumatyczny to badania, które pozwalają zdiagnozować choroby reumatyczne. Na wszelkie pytanie odnoszące się do badań odpowiada dr n. med. Maria Rell-Bakalarska.

Arytmia powinna być zdiagnozowana. Powinnismy wiedzieć z jakiego powodu się to dzieje i co za zaburzenia rytmu serca występują. Czasem zdarza się, że występują niewielkie zaburzenia rytmu bez ewidentnej przyczyny. Jeśli nie zakłócają pracy układu krążenia to wtedy nic z tym nie robimy.

0
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisana arytmia zdecydowanie wymaga dokładniejszej diagnostyki, w tym przede wszystkim wykonania Holter EKG. Określenie rodzaju arytmii i jej nasilenia pozwoli ocenić czy wymaga Pani włączenia leków antyarytmicznych. Proszę nie bagatelizować objawów, tylko skonsultować się ze specjalistą kardiologiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy