Nierównomierne bicie serca a podwyższony cholesterol
Witam mam 32 lata mężczyzna z lekką nadwagą i podwyższonym cholesterolem.Zgłosiłem się do kardiologa z powodu nierównomiernego bicia serca i ciągłego zmęczenia.Zlecił holter24 i z tego co mówił wyszło zaburzenia częstotliwości uderzeń.Przepisał mi Preductal MR i magnez i wysłał do innego kardiologa.Martwię się że to coś poważnego.I czy grozi mi rozrusznik?

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Ewa Gonia Dietetyk, Tychy
49 poziom zaufania
Podwyższony cholesterol nie jest jeszcze zagrożeniem. Niemniej arytmia musi z czegoś wynikać. Przede wszystkim powinien Pan pozbyć się nadwagi. Powinien Pan prowadzić aktywny tryb życia - dużo czasu na spacerach i marszach to na pewno dla Pana serca będzie dobrym wsparciem.
Nie wiem jakie badania zostały jeszcze wykonane? Ciągłę zmęczenie może być wynikiem również niewłaściwego rytmu życia - mało snu, strres, zła dieta.
Polecam wykonania badania poziomu homocysteiny i kortyzolu.
Z tymi wynikami udać się do lekarza.
We właściwej diecie na pewno pomoże współpraca z dietetykiem.