Szybkie bicie serca u sportowca

Witam. Trenuje wyczynowo sport. Ostatnio na badaniach sportowych lekarz zauważył na ekg że bardzo szybko bije mi serce, szybko sie mecze ( miałam też ekg wysiłkowe). Powiedział też ze u sportowców to raczej serce bije wolniej. Co może być tego przyczyną i czy może to być powód do odmowy wypisania zdolności do brania udziału w zawodach?

Aleksander Ropielewski

Bez oceny EKG nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Nie wiem też o jakim zakresie częstotliwości bicia serca jest mowa. Sugeruję wykonanie badania holter EKG i kontakt z kardiologiem.