Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak szybko i bez tabletek obniżyć bicie serca?

Witam, mam pytanie jak szybko i bez tabletek obniżyć bicie serca? Mam raz na miesiąc takie złe samopoczucie i wtedy szybko bije mi serce (około 100 na minute). Robię ekg 2 razy w roku i nic wtedy nie wykrywa. Nadmieniam ze mam 35 lat i od 16 lat mam cukrzyce insulinozależną. Czy wysokie ciśnienie może być zależne od cukrzycy? Czy istnieje w ogóle jakiś sposób, aby obniżyć ciśnienie za pomocą innego sposobu niż leki? Czy problemy z przyspieszonym biciem serca mogą się z czasem jeszcze bardziej pogłębić? Trochę się martwię, bo jak dotąd nikt nie potrafił zdiagnozować przyczyny szybszego bicia serca. Proszę o poradę, może tutaj dowiem się gdzie jest problem. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Zawał serca

Każdego dnia w Polsce około 300 osób ma zawał serca. Co wywołuje zawał serca mięśniowego oraz jak wygląda jego późniejsze leczenie? Na zadane pytania, odpowiedzi udziela profesor Zbigniew Gaciong.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Konieczne badanie lekarskie, aby móc coś więcej powiedzieć. Być może konieczne jest założenie Holtera EKG na 24 godziny, a nawet być może na 7 dni, lub rejestratora zdarzeń. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Sądzę, że warto udać się do kardiologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy