Uczucie nierównego bicia serca i kłucie pod lewą piersią

Mam dziwne objawy . Często wydaje mi się że serce mi dziwnie bije , jakby stawało , przeskakiwało . Często także kłuje mnie pod lewą piersią . Mam przy tym ogromne lęki , wmawiam sobie najgorsze choroby ; ( i panicznie sie boje ze umre . Mialam robione ekg , wyniki krwi , wszystko w porzadku . Mam 19 lat , czy możliwe że przez 8 lat byłam sportowcem w klubie , a od 3 juz nie trenuje , i czy serce moze zachorowac ? w rodzinie nikt nie mial problemow z sercem .

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli ma Pani uczucie nierównego bicia serca, oprócz EKG powinna mieć Pani wykonane Holter EKG, czyli monitorowanie EKG przez 24 godziny. W tym celu proszę udać się do specjalisty kardiologa. Jeśli badanie będzie prawidłowe, sugeruję rozważyć psychogenne pochodzenie dolegliwości.

Witam,

w moim rozumieniu najlepiej by było gdyby skontaktowała się Pani z psychologiem sportowym i opowiedziała o swoich objawach. Może Pani też zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie może Pani skorzystać z psychoterapii.

Pozdrawiam
Ewa Czernik