Nietrzymanie moczu - leczenie
Mam problem z nietrzymaniem moczu po mikcji. Trzykrotnie byłem u urologa prywatnie. Miałem badanie USg. Wszystko dobrze, tylko po mikcji zalega w pęcherzu trochę moczu. Strumień moczu prawidłowy. Badanie per pectum dokonane 2 krotnie. Lekarz stwierdził osłabienie mięśni oraz minimalny przerost prostaty. W przeszłości przeszedłem rzeczączkę, czy to ma jakieś znaczenie? Miałem też niedawno zapalenie pęcherza i częstomocz. Po zgłoszeniu się do lekarza dostałem nolicn, dalafaz uno i Diclo Retard ( dokładnej nazwy nie pamiętam). Leki te brałem przez 3 tygodnie. Była poprawa w trzymaniu moczu po mikcjj, jednak po zakończeniu terapii objawy powróciły. Badanie ogólne moczu i krwi niczego nie wykazało. Mam 27 lat, 92 kg ,siedzący tryb pracy. Lekarz też zasugerował mi też leczenie laserem. Nie wiem co mam robić, zależy mi na całkowitym wyleczeniu.

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie!
Lekarz mając możliwość zbadania oraz zebrania wywiadu, a także w oparciu o wyniki badań dodatkowych stwierdził niewielki przerost prostaty. Ponieważ problemy z prostatą należą do najczęstszych przyczyn nietrzymania moczu u mężczyzn, można zaufać opinii lekarza. Jedną z metod leczenia jest laseroterapia. Można wnioskować, iż ma Pan wskazania do jej przeprowadzenia. Jeśli nie jest Pan przekonany co do diagnozy powinien Pan zasięgnąć opinii innego specjalisty.