Nietrzymanie moczu w nocy u dziecka

Mój synek w lutym skończy 6 lat. Mamy problem z siusianiem w nocy. Do połowy tego roku bywało różnie, zdarzało mu się popuścić i w dzień bo był tak zajęty zabawą że w nosie miał wizytę w toalecie. W nocy często zdarzało mu się zmoczyć w łóżku. Na chwilę obecną sam w nocy się nie obudzi. Nastawiam budzik ale to jest dla nas oboje męczące bo wstajemy dwa razy w nocy a on idąc do łazienki jest nieprzytomny i nie bardzo wie co się dzieje. Bez tego zsisusia się do łóżka :(

Witam, zagadnienie moczenia nocnego u dziecka, zwłaszcza u chłopca i zwłaszcza w sytuacji kiedy występuje popuszczanie moczu w ciągu dnia, jest problemem zbyt złożonym, aby kierować się w diagnostyce i leczeniu poradami zawartymi w Internecie. Istotny jest okres moczenia, jego nasilenie, wykluczyć należy ewentualne wady układu moczowego - to wszystko jest nieosiągalne na tzw. forum. Proponuję wizytę w Poradni Urologicznej u urologa dziecięcego (lub chirurga dziecięcego zajmującego sie urologią). Pewne wskazówki i wiadomości znaleźć można na stronie http://moczenieudzieci.pl. Pozdrawiam RH