Czy jest możliwe, że doszło do poczęcia u 19-latki?

Regularnie uprawiam seks z moim chłopakiem. Zabezpieczamy się prezerwatywą (nigdy nie pękła, nie zsunęła się, zawsze tego pilnujemy) nigdy nie dochodzi w środku i unikamy współżycia w dni płodne. Do tej pory moje cykle wahały się pomiędzy 30-33 dni. Tym razem jednak mam aktualnie 50 dzień cyklu, a okresu nie mam i nic nie zapowiada, że będzie. Nie mam żadnych objawów (pomijając kucie w jajnikach raz na jakiś czas regularnie od 22 dnia cyklu i w ostatnich dniach delikatne pieczenie w cewce moczowej i delikatne popuszczanie (nie mam potrzeby częstego oddawania moczu). Wykonałam 3 testy ciążowe o czułości 10 mlU/ml (pierwszy 15 dni po ostatnim stosunku): w 38, 39 i 47 dniu cyklu. Wszystkie były z porannego moczu i każdy wyszedł negatywny. Nie daje mi to jednak spokoju i stresuje się, czy może być to ciąża. Spóźnienie powoduje u mnie gigantyczne napady stresu i nie mogę odpędzić się od myśli, że jestem w ciąży. Dodatkowo dochodzi kilka stresujących wydarzeń w życiu prywatnym i nie jestem w stanie logicznie zbierać myśli. Na początku miesiąca przechodziłam 1,5 tygodniową infekcje intymną która spowodowała jednodniowe plamienie i przez którą brałam maść domaciczną. Pieczenie dochodziło wtedy zarówno z wnętrza waginy, jak i cewki moczowej. Całkowicie utrudniło mi to funkcjonowanie. Analizuje każde współżycie i zarówno ja, jak i mój partner nie widzimy opcji aby w trakcie któregoś stosunku doszło do zapłodnienia. Nie umiem jednak przetłumaczyć sobie tego że okresu nie ma. Proszę o pomoc
KOBIETA, 19 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

okres może nie pojawiać się z różnych powodów i niekoniecznie musi to być ciąża. Skoro współżyje Pani z zabezpieczeniem, a trzy testy ciążowe dają wynik negatywny, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży.

Wspomina Pani o silnym stresie i zmianach w życiu prywatnym, co z pewnością mogło wpłynąć na wydłużenie cyklu miesiączkowego. Do tego dochodzi infekcja i aktualne objawy, takie jak pieczenie w cewce moczowej czy popuszczanie moczu. Możliwe więc, że cierpi Pani na infekcję układu moczowego. Proszę udać się do ginekologa, który ostatecznie wykluczy ciążę oraz do urologa, który zadecyduje o dalszym postępowaniu. W ostateczności może to być lekarz rodzinny.

Pytania z podobnej tematyki znajdują się tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pieczenie-w-cewce-moczowej-i-brak-okresu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-infekcja-drog-moczowych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spoznianie-okresu-a-infekcje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.