Czy jest duża szansa na poczęcie?

Witam mam 20 lat 3 tygodnie temu uprawiałam stosunek bez zapezpieczenia do erekcji nie doszło w środku ale spóźnia mi się okres, miałam dostać w piątek jest czwartek dalej nic, ale dodam ze od kilku dni boli mnie podbrzusze a od wczoraj mam cały czas uczucie ze chce mi się siku nawet jak zrobię za 5 minut mogłabym znowu iść, wykonałam dwa testy ciążowe wychodzą negatywne czy jest jednak szansa ze w ciąży jestem czy to zapalenie dróg moczowych?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

testy ciążowe wykonane po trzech tygodniach są z pewnością wiarygodne. Dla potwierdzenia braku ciąży warto jeszcze oznaczyć hormon beta-HCG we krwi. Badanie to wykonuje się w laboratorium.

Na cykl miesiączkowy wpływa wiele różnych czynników. W związku z tym okres może spóźniać się z powodu silnego stresu, zmiany sposobu odżywiania lub nadmiernego wysiłku fizycznego. Częste oddawanie moczu może być również związane z infekcją układu moczowego, dlatego po wykluczeniu ciąży proszę udać się do lekarza, który zaleci Pani dalsze postępowanie.

Podobne pytania pojawiały się w naszym projekcie. Znaleźć je można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-i-czeste-oddawanie-moczu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-a-negatywne-testy-ciazowe-i-pieczenie-przy-oddawaniu-moczu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczki-i-czeste-oddawanie-moczu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.