Czy jest u mnie duża szansa na zajście w ciążę w tej sytuacji?

Witam. 25.09 uprawialam seks z moim chlopakiem. Zabezpieczylismy sie prezerwatywa ktora nie pekla. Okresu mialam dostac 01.10, dzis jest 13.10 i nadal go nie dostalam, miewam jedynie obfite uplawy, bole podbrzusza i plecow. Zrobilam 10.10 dwa testy ciazowe i oba pokazaly jasno negatywny wynik. Dodam jeszcze, ze choruje na niedoczynnosc tarczycy. Jakie jest pradopodobieństwo ciąży w moim przypadku?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli zabezpieczenie w postaci prezerwatywy nie zostało uszkodzone, to ryzyko zajścia w ciążę nie jest wielkie. Dla pewności proszę jeszcze oznaczyć poziom beta-HCG we krwi.

Okres może spóźniać się nie tylko z powodu ciąży, ale również innych czynników, takich jak stres, odchudzanie, nadmierna aktywność fizyczna lub dalekie podróże. Obfite upławy mogą być natomiast spowodowane infekcją, nadżerką szyjki macicy lub innymi nieprawidłowościami, dlatego zachęcamy Panią do wizyty u ginekologa.

Należy mieć również na uwadze, iż niedoczynność tarczycy również może powodować nieregularne miesiączki oraz wydłużone cykle miesiączkowe.

Podobne pytania zadawane przez inne użytkowniczki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczki-a-obfite-uplawy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przez-niedoczynnosc-tarczycy-moze-spozniac-sie-okres,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-i-wodniste-uplawy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.